Mezinárodní ergonomická asociace: Porovnání verzí

Z Encyklopedie BOZP
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Řádek 12: Řádek 12:
 
Česká republika je zastoupena v lEA prostřednictvím ČES ([[Česká ergonomická společnost|České ergonomické společnosti]]).
 
Česká republika je zastoupena v lEA prostřednictvím ČES ([[Česká ergonomická společnost|České ergonomické společnosti]]).
  
[[Kategorie:Ergonomie]]
 
  
[[Kategorie:Instituce, organizace]]  
+
[[Kategorie:Instituce a organizace]]
 +
[[Kategorie:Management a řízení BOZP|π]]
  
  

Verze z 28. 3. 2018, 11:12

Oficiální vyhlášení vzniku lEA (Internacional Ergonomics Association) bylo 6.dubna 1959 v Oxfordu, z podnětu Evropské agentury produktivity, jež byla součástí Organizace pro evropskou ekonomickou kooperaci.

lEA je nevládní organizace uznanou Společností národů (OSN). Ve svých řadách sdružuje odbomíky různých profesí z oblastí vědeckého výzkumu, vzdělávání i praxe, kteří jSou organizováni v národních ergonomických společnostech.

Na světovém rozvoji ergonomie a mezinárodní spolupráci v této oblasti se význačnou měrou podílejí některé organizace, které jsou součástí OSN. Mezi nejvýznamnější se řadí Mezinárodní organizace práce (MOP) a Světová zdravotnická organizace (WHO).

Pod záštitou lEA se pořádají významné světové akce - kongresy, konference a jiné aktivity ve prospěch rozvoje ergonomie. Oficiálním časopisem lEA je „ERGONOMICS“ (vydávaný v Anglii). Americká Human Factors Society vydává časopis „Human Factors“ mimo to vycházejí odborné časopisy „Journal of Applied Ergonornics“ a „Ergonomics Abstracts“. [1]

Reference

  1. MALÝ, Stanislav, KRÁL, Miroslav a HANÁKOVÁ, Eva. ABC ergonomie. 1. vyd. Praha: Professional Publishing, 2010. 386 s. ISBN 978-80-7431-027-0.

Česká republika je zastoupena v lEA prostřednictvím ČES (České ergonomické společnosti).



Mezinárodní ergonomická asociace - (Diskuse k heslu)
Anglicky:
International Ergonomics Association