Činnost člověka

Z Encyklopedie BOZP
Verze z 3. 6. 2014, 12:01, kterou vytvořil Verpa (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
  1. Pojem „činnost“ rozumíme takový typ chování, kterého zaměření je jednoznačně cílové a jeho cílem je zpětnovazební potvrzení o dosáhnutí cíle.

Zvláštností činností člověka je, že je ve značné míře ovlivňována vědomím, motivací a představuje funkční celek. Ze všech jejich forem rozhodující význam má práce, resp. vztah člověka k práci. Protože člověk žije ve společnosti jiných lidí, tak i činnost jednotlivce je činností společenskou.[1]

  1. Pojmem "činnost člověka" rozumíme takový typ chování, kterého zaměření je jednoznačně cílové a jeho cílem je zpětnovazební potvrzení o dosáhnutí cíle. Činnost člověka je ve značné míře ovlivňována vědomím, motivací a představuje funkční celek. Ze všech forem činností člověka má rozhodující význam práce, resp. Jeho vztah k práci.[2]

Reference

  1. KRÁL, Miroslav. Ergonomický výkladový slovník. 1. vyd. Rožnov pod Radhoštěm : Rožnovský vzdělávací servis, 1999. 139 s.
  2. MALÝ, Stanislav, KRÁL, Miroslav a HANÁKOVÁ, Eva. ABC ergonomie. 1. vyd. Praha: Professional Publishing, 2010. 386 s. ISBN 978-80-7431-027-0.


Činnost člověka - (Diskuse k heslu)