Enterprise Europe Network

Z Encyklopedie BOZP
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Enterprise Europe Network (EEN) je mezinárodní síť působící v 54 zemích světa, která poskytuje odborné služby zaměřené na podporu a zvyšování konkurenceschopnosti především malých a středních podniků. V České republice je zastoupena konsorciem jedenácti partnerů a je financována Evropskou unií a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

Aktivity sítě zahrnují odborné poradenství pro podnikatele a informace o jednotném evropském trhu, podporu při vyhledávání zahraničních obchodních kontaktů či projektových partnerů pro mezinárodní spolupráci ve výzkumu a vývoji, asistenci při mezinárodním technologickém transferu. Síť také nabízí konzultace k ochraně duševního vlastnictví. Enterprise Europe Network organizuje vedle individuálního poradenství pro firmy také odborné semináře a konference a vydává publikace o podnikání v EU.

Velká většina služeb celé sítě je poskytována zcela zdarma. Působnost EEN se dotýká rovněž problematiky BOZP. V České republice působí EEN při Centru pro regionální rozvoj ČR.

[1]

Reference


Enterprise Europe Network - (Diskuse k heslu)
Anglicky:
European Enterprises Network