Zdatnost

Z Encyklopedie BOZP
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
  1. Schopnost nejen dobrého tělesného výkonu, ale i dobrý výkon v pracovní (i jiné) činnosti a odolnost vůči různým zátěžím.[1]
  2. Zdatnost člověka charakterizuje schopnost nejen jeho dobrého tělesného výkonu, ale i dobrý výkon v pracovní (i jiné) činnosti a odolnost vůči různým zátěžím. Z vlastností člověka, které určují zdatnost, jsou nejdůležitější: zdraví, zděděné schopnosti, tělesná síla a výkonnost, schopnost pohybů s minimálním výdejem energie, schopnost vyrovnávat se s zátěžovými situacemi (zátěžová tolerance), emoční stabilita, sociální inteligence. [2]

POZNÁMKA

Z vlastností člověka, které určují zdatnost, jsou nejdůležitější: zdraví, zděděné schopnosti, tělesná síla a výkonnost, schopnost pohybů s minimálním výdajem energie, schopnost vyrovnávat se se zátěžovými situacemi (zátěžová tolerance), emoční stabilita, sociální inteligence.

Reference

  1. KRÁL, Miroslav. Ergonomický výkladový slovník. 1. vyd. Rožnov pod Radhoštěm : Rožnovský vzdělávací servis, 1999. 139 s.
  2. MALÝ, Stanislav; KRÁL, Miroslav; HANÁKOVÁ, Eva. ABC ergonomie. 1. vyd. Praha : Professional Publishing, 2010. 386 s. ISBN 978-80-7431-027-0.Zdatnost - (Diskuse k heslu)
Anglicky: Německy: Francouzsky:
Fitness Rüstigkeit (e) Aptitude (f)